środa, 23 sierpnia 2017

Spotkanie w Woli Pękoszewskiej

 Pamiątkowe rodzinne zdjęcie osób, które pomagały w budowie drzewa genealogicznego zrobione po Mszy św. w Jeruzalu 28.07.2017 r.
28 lipca 2017 r. w świetlicy wiejskiej w  Woli Pękoszewskiej spotkałem się z osobami, którzy pomagały mi przy tworzeniu historii naszej rodziny. Wcześniej o godzinie 17.00 w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeruzalu skierniewickim odprawiona została Msza św. w intencji wszystkich zmarłych potomków Antoniego i Pauliny Dębowskich. Na świetlicy spotkanie rozpoczęła Pani Maria Cygan dyrektorka gimnazjum w Jeruzalu, mieszkanka Woli Pękoszewskiej. Opowiedziała o historii miejscowości, o XVIII-wiecznym dworze Górskich, częstych wizytach w nim Józefa Chełmońskiego - malarza i Henryka Sienkiewicza. Następnie Andrzej Dębowskich podziękował wszystkim obecnym za pomoc przy ustalaniu faktów z życia poszczególnych członków rodu oraz udostępnieniu zdjęć z rodzinnych archiwów. 

Wzniesienie wspólnego toastu
O rodzinie Kazimierza Dębowskiego ciekawie opowiedział jego wnuk mecenas Marek Henke - prowadzący kancelarię adwokacką w Warszawie.  Krystyna Deptuszewska wspomniała  rodzinę Antoniny Bieleckiej z domu Dębowskiej, która mieszkała w Jabłonnej. Andrzej Dębowski przedstawił w prezentacji rodzinę Stanisława Dębowskiego. Każdy z uczestników spotkania otrzymał pamiątkowe breloczki, z wygrawerowanym laserowo drzewem rodziny. Było wiele wspomnień, wzruszających chwil, które na długo zapadną w naszej pamięci.
Przystanek autobusowy w Woli Pękoszewskiej


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz